Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Suszu informuje o wyznaczeniu miejsca, w którym mieszkańcy Spółdzielni będą mogli oddawać odpady wielkogabarytowe, które następnie zostaną przekazane do funkcjonującego przy Zakładzie Usług Komunalnych w Suszu PSZOK.

 

Chęć wystawienia odpadów wielkogabarytowych należy wcześniej zgłosić w Administracji Spółdzielni pod nr tel. 55 2786 128 lub osobiście w biurze przy ul. Piastowskiej 28.

Wyznaczony pracownik wskaże miejsce tymczasowego składowania odpadów.

 

 

 

Inną dopuszczalną możliwością pozbycia się odpadów wielkogabarytowych jest samodzielne ich dostarczenie do PSZOK w Suszu, który znajduje się w ZUK przy ul. Kajki 9.

Informujemy, że nie ma możliwości składowania odpadów wielkogabarytowych przy kontenerach na śmieci. Osoby pozostawiające w/w odpady w niedozwolonych miejscach będą obciążane kosztami ich wywozu oraz składowania.

 

Czym są odpady wielkogabarytowe?

Są to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci. Mogą być utylizowane jako odpady wielkogabarytowe. Na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

 

Uwaga!

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju elementy budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.